Dlaczego druk 3D nazywamy drukiem soczewkowym?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czym właściwie jest druk soczewkowy. To jedna z metod uzyskiwania animowanych czy też trójwymiarowych obrazków na powierzchni płaskiej. Tego rodzaju nadruku nie trzeba oglądać przy pomocy żadnych przyrządów. Druk soczewkowy zapewnia płynne przejście jednego obrazu w drugi.

Zobacz również: Druk soczewkowy 3D w reklamie

Czym charakteryzuje się druk soczewkowy?

Druk soczewkowy to specjalistyczna technologia, która pozwala na łączenie odpowiednio przygotowanego obrazu ze specjalistyczną folią, na której znajdują się wytłoczone linie soczewkowe. Przygotowany obraz składa się z dwóch różnych grafik, które nawzajem się przenikają, jeżeli oglądamy je pod różnymi kątami. Druk soczewkowy pozwala osiągnąć odpowiedni efekt w sytuacji, gdy soczewki zostaną dokładnie sprasowane z wydrukowanym obrazem. Przygotowanie tego rodzaju nadruku wymaga od nas znajomości specjalistycznego oprogramowania. Ta metoda pozwala również na osiągnięcie efektu głębi – 3D, który wykorzystywany jest między innymi do produkcji różnego rodzaju gadżetów.

Jakie efekty można uzyskać?

Wykorzystanie druku soczewkowego daje naprawdę wiele możliwości, które stanowią narzędzie marketingowe. Druk 3D to świetny sposób na prezentację swojej firmy, który na długo pozostanie w pamięci klienta. Wszelkie efekty są możliwe do osiągnięcia przy pomocy folii soczewkowej. Ta metoda pozwoli nam uzyskać wiele efektów. 3D daje nam efekt przestrzenności czyli głębi. Pozwala na nadanie wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. Z kolei flip to skokowa zmiana jednego obrazu w drugi, a efekt uzależniony jest od kąta patrzenia. Animacja to efekt płynnego ruchu bez konieczności użycia elektroniki. Całość polega na wzajemnym przenikaniu się kilku zdjęć. To tylko niektóre z efektów.

Wróć do bloga