Jakie zastosowanie ma druk na drewnie?


Współcześnie stosowane technologie drukarskie pozwalają na tworzenie wysokiej jakości wydruków na różnych materiałach, w tym między innymi na drewnie. Druk na drewnie realizowany jest stosunkowo od niedawna, ale budzi coraz większe zainteresowanie, szczególnie w branży meblarskiej, w sztuce, rzemiośle itp.

Druk na drewnie — unikalne wykorzystanie drewna

Drewno to materiał towarzyszący człowiekowi od zawsze i wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Obecnie, za sprawą nowoczesnych technik druku, mamy szerokie możliwości jego zdobienia. Wydruki można tworzyć na drewnie z odzysku, sklejce drewnie twardym i miękkim. Można drukować na dużych przedmiotach, takich jak np. meble, drzwi czy blaty, a także na mniejszych, np. na ramkach na zdjęcia, artykułach dekoracyjnych, rzeźbach, tabliczkach, sprzęcie sportowym, przyborach domowych, klockach itp. Jest to również doskonały sposób na tworzenie wysokiej jakości spersonalizowanych zdobień na wartościowych przedmiotach, jak np. instrumenty muzyczne.

Zobacz też: Zalety druku soczewkowego 3D

Druk na drewnie znajduje częste zastosowanie przede wszystkim w branży reklamowej, gdyż umożliwia realizację kreatywnych pomysłów związanych z drewnem. Naturalne tworzywo coraz częściej wykorzystywane jest do tworzenia unikalnych gadżetów reklamowych, m.in. długopisy, podstawki, breloczki.

Drewno a druk 3D soczewkowy

Druk 3D soczewkowy, w którym specjalizuje się nasza firma, to technika druku w technologii lentikularnej, która otwiera zupełnie nowe możliwości zdobienia przedmiotów i tworzenia materiałów marketingowych nowej generacji. Polega na odwzorowywaniu specjalnie przygotowanego wcześniej obrazu na tzw. folii soczewkowej (zwanej też lentikularną). Ten typ druku (nazywany czasem drukiem soczewkowym) umożliwia oglądanie różnych obrazów w zależności od kąta patrzenia, a także uzyskanie rozmaitych efektów związanych z ich przenikaniem się i transformacją.

Folia soczewkowa może być zastosowana na różnych podłożach, w tym również drewnianych, zapewniając nie tylko estetyczne, ale również trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne efekty.

Wróć do bloga