Zalety druku soczewkowego 3D

Druk soczewkowy 3D to specyficzna technologia tworzenia wydruków, która pozwala na stworzenie na płaskiej powierzchni obrazu trójwymiarowego lub efektu zmiany obrazu – animacji. Produkcja odbywa się na specjalnej folii z soczewkami o liniaturze najczęściej od 20 do 100 Ipi. Folia jest przezroczysta i nie pochłania światła, dlatego wydruki są wyraźne i jasne. Druk soczewkowy 3D to specjalnie przygotowana folia z rzędami drobnych soczewek z zadrukiem od spodu, dzięki czemu możliwe jest stworzenie iluzji optycznej – zmiany obrazu lub efektu
głębi.

Największą zaletą tej metody jest fakt, że prezentuje się na tyle oryginalnie, że przyciąga uwagę potencjalnych klientów i konkurentów z branży marketingowej. Dzięki zastosowaniu druku soczewkowego 3D możliwe jest wyróżnienie materiałów reklamowych na tle innych reklam, bez wprowadzania innowacyjnych produktów lub inwestowania w inne narzędzia marketingowe. Metoda staje się coraz popularniejsza na rynku, dlatego oferowane przez nas usługi są dostępne cenowo dla każdego. Dodatkowo druk soczewkowy pozwala na stworzenie na kartce dowolnych kompozycji, które będą oddziaływać szczególnie na wyobraźnię odbiorcy.

Czytaj też: Cechy folii soczewkowej

Druk soczewkowy 3D a działania marketingowe

Druk soczewkowy 3D jest metodą ciągle udoskonalaną przez specjalistów, dzięki czemu stwarza wrażenie rzeczywistego istnienia wydrukowanych obrazów. Realistyczny wygląd wydruków sprawia, że metoda ta jest wykorzystywana do tworzenia form reklamowych, które silnie przykuwają uwagę odbiorców. Badania rynkowe wskazują, że obrazy trójwymiarowe silniej oddziałują na adresatów, niż tradycyjne grafiki. Statystyki pokazują natomiast, że odbiorcy poświęcają na oglądanie karty z nadrukiem soczewkowym 3D do czterech razy więcej czasu niż na oglądanie obrazów płaskich. Dodatkowo poprzez analizę wydruku 3D pięciokrotnie zwiększa się ludzka koncentracja, gdyż wzrok ocenia trójwymiarowe grafiki jako bardziej atrakcyjne i interesujące.

Wróć do bloga