Dekoracja wnętrz

Druk soczewkowy – dekoracja wnętrz w Warszawie i Łodzi

Druk soczewkowy można wykorzystać w wykończeniu i dekoracji wnętrz. Ponieważ wydruki wykonane tą techniką można wyginać i podświetlać, nadają się one m.in. do produkcji abażurów czy kinkietów. Wykorzystanie efektów specjalnych, jakich osiągnięcie umożliwia druk z animacją, może ożywić wnętrze i uczynić je bardziej atrakcyjnym. Stosowanie paneli zmieniających kolor dzięki drukowi lentikularnemu pozwala na stworzenie niepowtarzalnej, żywej architektury, zmieniającej swój wygląd w zależności od tego, gdzie się znajdujemy. Minimum 10-letnia wytrzymałość materiałów i druku 3D zapewnia zaś niezbędną trwałość instalacji. Zapraszamy do poznania oferty druku animowanego i druku trójwymiarowego.

Druk lentikularny w wystroju wnętrz – nasza oferta

Drukarnia 3D Print wykonuje tego typu zlecenia już od wielu lat. Folia soczewkowa to bardzo wdzięczny produkt, który przy odpowiednim wykorzystaniu może stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny. Niewykluczone, że jest to przyszłość branży dekoratorskiej, a druk soczewkowy będzie powoli wypierać inne formy wypełnienia przestrzeni na ścianach.

Druk soczewkowy możemy wykończyć w następujący sposób:

  • tył biały, rozpraszający światło – dyfuzor,
  • tył biały z warstwą stoplight – nieprzepuszczający światła,
  • tył transparentny – przepuszczający światło,
  • tył metalizowany – dający duże wzmocnienie odbitego światła w jednym kierunku.

Folia soczewkowa może być wyginana (w przypadku soczewki 40 LPI), średnica zawiniętej w rulon soczewki może wynosić około 20 cm przy długości rolki 120 cm. Daje to bardzo duże możliwości nie tylko w zakresie branży dekoratorskiej (możliwość wyłożenia drukiem soczewkowym wydawałoby się trudnych powierzchni), ale też przy pracy na zewnątrz.

Soczewka może być wyginana (w przypadku soczewki 40 LPI) średnica zawiniętej w rulon soczewki może być około 20 cm przy długości rolki 120 cm