Zastosowanie druku 3D w produkcji materiałów POS

Sukces w biznesie zależy od wielu elementów. Jednym z nich jest efektywne eksponowanie materiałów reklamowych, które mają zachęcić klienta do zakupu produktu lub skorzystania z usługi. Przydatne okazują się materiały POS. Czym one są? I jak w ich tworzeniu stosowane są techniki druku 3D? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Materiały POS – co warto wiedzieć?

Materiały POS to produkty wspierające sprzedaż. Mimo że żyjemy w czasie wzrostu popularności marketingu internetowego punkty sprzedaży bezpośredniej dalej odgrywają dużą rolę. Kluczowe znaczenie ma jednak tzw. visual merchandising, w którym dużą rolę odgrywają właśnie materiały POS.

Główne rodzaje materiałów POS to:

  • materiały na ladę np. bilownice, dyspensery i standy,
  • materiały na sufit np. hangery, flagietki reklamowe,
  • materiały na podłogę np. displaye, potykacze, roll-upy, stoiska i kioski, 
  • materiały na półkę np. wobblery i shelfstoppery reklamowe.

Materiały POS a druk 3D

Co ważne, materiały POS można tworzyć przy wykorzystaniu druku 3D. Kluczowe znaczenie ma jednak stworzenie odpowiedniego projektu graficznego i zastosowanie nowoczesnych technik.

Wykorzystanie druku 3D do tworzenia materiałów POS daje wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość wykreowania ciekawych konstrukcji, które przyciągają wzrok i wyróżniają się trwałością. Druk soczewkowy może być wykorzystywany w wielu systemach POS takich jak: standy, ścinaki wystawiennicze, listwy cenowe, listwy półkowe, stopery i inne. Materiały, które można zastosować to m.in. tworzywa sztuczne, metal, papier, tektury.

Co więcej, nasza firma:

  • może przygotować projekt w całości lub częściowo – możemy stworzyć całe stoisko lub pojedyncze elementy,
  • oferujemy wiele efektów np. druk z efektem flip, efekt głębi, efekt morphingu i inne.
Wróć do bloga